Sylwetka to podstawa
Kategorie: Wszystkie | odżywki | suplementy | zdrowie
RSS
wtorek, 30 września 2014

Bezpieczna i bardzo wydajna odżywka zawierająca kreatynę cieszy się ogromnym powodzeniem wśród sportowców, suplement ten nie powoduje skutków ubocznych, jest bezpieczny, a nadmiar organizm sam usuwa z organizmu. Każdy sportowiec, bądź osoba zaczynająca ćwiczenia na siłowni pragnie mieć wysportowaną sylwetkę, bez nadmiaru tłuszczu, wiadomą sprawą jest, że na bardzo dobre efekty trzeba czekać długi czas i mozolnie ćwiczyć, kreatyna powoduje, że czas ten się skraca do minimum, w bardzo szybkim czasie można osiągnąć upragnioną sylwetkę, ponieważ kreatyna nie powoduje osadzania się tkanki tłuszczowej, kulturyści mogą wypracować biceps również nie szkodząc zdrowiu, cały etap brania kreatyny jest bardzo prosty i łatwy, trzeba tylko stosować się do zaleceń producenta. Odżywka z kreatyną ma dużą popularność, zwana jest suplementem mistrzów, nie zagraża zdrowiu, nie powoduje skutków ubocznych, ponieważ sam organizm wytwarza ją w organizmie, lecz w niewielkich ilościach, sam również potrafi sobie świetnie poradzić z jej nadmiarem. Zanim zacznie się ćwiczyć, lub dbać o linię warto zapoznać się z odżywką, która w swoim składzie ma kreatynę, na dobry początek na pewno wystarczy.19:35, bajda.marek
Link Dodaj komentarz »

Po połączeniu reszty karboksylowej jednego z aminokwasów z resztą aminową innego aminokwasu poprzez wiązanie peptydowe powstają peptydy. Nie ma znacznie czy są to połączenia takich samych czy różnych aminokwasów. Takie i takie mogą być. Peptyd, który nazywa się dipeptydem jest zbudowany z dwóch reszt aminokwasowych, jeżeli jest jest zbudowany z trzech to jest to tripeptyd i tak dalej. Z klei jeśli liczba reszt aminokwasów nie przekracza dziesięciu peptydy nazywamy wtedy oligopeptydami, natomiast powyżej stu reszt AA białkami.

W peptydach niezwykle ważna jest kolejność w jakiej powiązane są ze sobą poszczególne aminokwasy. Gdyż z trzech różnych aminokwasów można utworzyć tripeptydy, jednakże mieć one różnego właściwości fizyczne, chemiczne oraz biologiczne. Nazwy peptydów pochodzą od reszt nazw aminokwasów, jakie go budują. Określenia sekwencji aminokwasów  peptydach, robi się przy pomocy na przykład zwykłej hydrolizy kwasem solnym w temperaturze 120 stopni przez okres 12 godzin.19:34, bajda.marek
Link Dodaj komentarz »
piątek, 19 września 2014

Każdy gainer jest przede wszystkim uzupełnieniem diety, więc aby jego zażywanie przyczyniło się do zwiększenia masy mięśniowej należy na samym początku ułożyć w odpowiedni sposób swoje posiłki. gainer nie jest tanią odżywką ale przyjmowany we właściwy sposób pozwala na to aby wydać na dobry cel pieniądze i nie czuć się tak jakby wydało się na coś nie potrzebnego. Tego rodzaju odżywki są polecane przede wszystkim osobom szczupłym, które mają problem z przytyciem i z przybraniem na masie, ale nie tłuszczowej tylko mięśniowej.

Gainery, które są typowo odżywkami węglowodanowo-białkowymi pozwalają na szybkie uzupełnienie również glikogenu, jak również do regeneracji mięśni po intensywnych treningach. Na rynku dostępna jest duża ilość różnego rodzaju gainerów od różnych producentów i w zależności od tego co kto woli wybiera dla siebie najodpowiedniejsze. odżywki na masę są wykorzystywane w głównej mierze przez sportowców, którzy w zajmują się głównie różnego rodzaju sztukami walki oraz atletyką.

21:22, bajda.marek
Link Dodaj komentarz »
środa, 17 września 2014

Przyspieszona regeneracja organizmu oraz na pewno energii utraconej podczas treningu to bardzo ważny czynnik oraz element. Co do tego na pewno nie mamy wątpliwości. Możemy powiedzieć że jest to bardzo ważne i na pewno powszechnie zauważane. Można powiedzieć, że dzięki temu widzimy wszelkie czynniki oraz wszelkie zależności dotyczące w takim określeniu regeneracji naszego organizmu., jest to po prostu bardzo ważne i na pewno bardzo klarowne. Można powiedzieć, że regeneracja organizmu jest przyspieszana dzięki zastosowaniu HMB. Ten składnik jak wiemy jest bardzo wszechstronny i na pewno tutaj pokazuje nam, że nie możemy o tym zapominać.

Podawana oraz opisywana w niniejszym teksie funkcja pozwala nam bezpośrednio na zauważenie wszelkiego rodzaju czynnika dotyczącego regeneracji. To jest ważne dla każdego sportowca oraz dla każdej osoby, która tutaj jest utożsamiana że sportem i ćwiczeniami fizycznymi. Ta cecha jest jednak jedynie dodatkiem. Mimo to, bardzo ważnym i na pewno bardzo często zauważanym dodatkiem.

21:06, bajda.marek
Link Dodaj komentarz »

Przyrost siły to kolejny czynnik pasujący bezpośrednio do HMB. Co do tego na pewno nie mamy jakichkolwiek wątpliwości. Możemy powiedzieć, że na pewno jest to zauważane. Przyrost siły jest poniekąd uwarunkowany faktem, że chronimy mięsnie przed spalanie pokładów energii. Dlatego możemy tutaj poczuć zwiększanie siły. Jest to na pewno bardzo ważne i powszechnie zauważane. Możemy powiedzieć, że nie ma co do tego nawet najmniejszych czynników ani najmniejszych wątpliwości.

Możemy powiedzieć, że przystoi siły to akurat ważny element. Wiele osób zwraca na to uwagę. Wiele osób przecież ćwiczy po to, aby być silnym i na pewno sprawnym fizycznie. To jest akurat bardzo ważne, a podawany oraz opisywany w niniejszym teksie składnik na pewno pomaga w takiej terminologii. Widzimy w tym określeniu także wszelkie aspekty oraz wszelkie czynniki dotyczące ochrony naszego organizmu. Jest to po prostu bardzo ważne i co do tego nie powinniśmy mieć wątpliwości. Dla jednego priorytet to siłą, dla innego wielkość mięsni.

21:05, bajda.marek
Link Dodaj komentarz »

Ochrona dla mięsni to jeden z wielu pozytywnych czynników. Możemy tutaj powiedzieć, że na pewno jest to jasne i klarowne. Widzimy w takiej terminologii, że działanie HMB pozwala nam ochronę mięśni podczas treningów. Nie spalamy pokładów energii zawartych w mięsna ich, ale do razu przechodzimy do spalania tkanki tłuszczowej. Dlatego praktycznie automatycznie się pocimy, ale nie czujemy zmęczenia.

Na tym polega ochrona mięśni prowadzona przez HMB. Jest to najważniejszy w tym przypadku czynnik tego rodzaju suplementu podawanego oraz opisywanego w niniejszym tekście. Co do tego na pewno nikt nie ma jakichkolwiek zastrzeżeń. Widzimy w takim terminie, że działanie HMB jest bardzo ważne i bardzo często wykorzystywane przez sportowców. Ochrona mięsni jest ważna. Trzeba na to także zwracać uwagę. Można powiedzieć, że dla wielu osób taka podawana teraz funkcja jest na pewno najważniejsza i od razu przypisywana do HMB. To jest akurat bardzo ważne i na pewno bardzo często wykorzystywane.

21:05, bajda.marek
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 13 lipca 2014

Wielofunkcyjność związków węglowodanowych w procesie działania organizmu człowieka oraz istotne znaczenie tych funkcji dla zdrowia stymuluje nas do poszukiwania jak najlepszych źródeł pełnowartościowych węglowodanów. Nie  dostarczając organizmowi  wystarczającej ilości cukrów prostych i złożonych narażamy go na szereg dysfunkcji, jak na przykład niedobór materiału energetycznego i zapasów tego materiału, co skutkuje osłabieniem i apatią.

Kolejny problem związany ze spożywaniem niedostatecznej ilości węglowodanów, to kłopoty z krzepnięciem krwi, za które odpowiada heparyna. Węglowodany ponadto wchodzą w skład DNA i RNA, są modyfikacją pewnych białek, pełnią także funkcję transportową (u ludzi  konkretnie – glukoza). Niektóre węglowodany złożone należą do nieprzyswajalnych przez organizm człowieka, jednak tak jak np. błonnik, mają bardzo korzystny wpływ na pracę układu pokarmowego.

Najkorzystniej jest więc spożywać takie produkty, które obok innych węglowodanów zawierają też błonnik. W naszym kraju, w związku z takimi a nie innymi uwarunkowaniami klimatycznymi bardzo popularnym produktem żywnościowym były różnego rodzaju kasze. Wytwarzane były one ze zbóż uprawianych w gospodarstwach przydomowych i przetwarzanych w niewielkich młynach. W tradycyjnym jadłospisie polskim  wszechobecne były dania z kasz jęczmiennych ( od drobnej kaszki „krakowskiej” po gruby „pęcak”), tatarczanej (zwanej też „gryczaną”) o różnym stopniu palenia, kaszy manny, produkowanej z pszenicy oraz kaszy jaglanej, która robiona była z prosa. Wszystkie te kasze były produktami nisko przetworzonymi, zawierającymi pełnowartościowe węglowodany, bogatymi w błonnik i mikroelementy. Ich wartość odżywcza mogłaby być porównywalna z tą, jaką posiadają odżywki węglowodanowe, natomiast sposób spożywania diametralnie różny.

Dania z kasz powinny być jedzone powoli, nieśpiesznie i nie doraźnie. Uosabiają dania serwowane na tradycyjnym, rodzinnym obiedzie, spożywane bez pośpiechu i raczej w dużej obfitości. Powrót na nasze stoły wszelakich nisko przetworzonych kasz skutkowałby obecnością na nich zdrowszych dań i przyjaznej układowi pokarmowemu diety.

12:25, bajda.marek
Link Dodaj komentarz »

Przy treningu często największą przeszkodą staje się zbyt mała ilość energii, by zrealizować cały plan, jaki ustaliliśmy sobie na dany dzień. Ratunkiem w takim wypadku może okazać się suplement w formie chromu.

Chrom jest znanym mineralnym składnikiem organizmu, potrzebnym do metabolizmu glukozy. Przyjmować go w postaci suplementu powinny tylko osoby, które dużo trenują, a przy tym jedzą mało nieprzetworzonej żywności, to znaczy owoców, warzyw, kasz i ciemnego chleba. Chrom reguluje poziom cukru we krwi, co wpływa na możliwości energetyczne organizmu. Przez niektórych jest uważany za suplement pomagający w utracie wagi, badania jednak nie dowiodły takich efektów jego przyjmowania.

Przy stosowaniu chromu powinniśmy być niezwykle ostrożni. Bezpieczna dawka to 0,2 mg dziennie. Jeśli będziemy przyjmować go za dużo, z czasem możemy zwiększyć u siebie ryzyko powstania nowotworu. Bardzo ważne jest więc rozsądne jego dawkowanie. Nadmiar może również zaburzyć działanie insuliny, co może spowodować poważne powikłania.

12:23, bajda.marek
Link Dodaj komentarz »

Wiele osób, które postanowiły zmienić na lepsze swoje ciała dzięki utracie zbędnego tłuszczu oraz rozbudowie masy mięśniowej, nie wie, jakie suplementy będą dla nich odpowiednie. Potrzebna jest odżywka, która poradzi sobie równocześnie z tymi dwoma zadaniami. Zadaniu temu podoła stężony kwas linolowy, czyli w skrócie CLA.

Stężony kwas linolowy znany jest jako jeden z najlepszych środków pomagających pozbyć się niechcianego tłuszczu z brzucha. Oczywiście należy nim wspomagać ćwiczenia, bez których nie osiągniemy efektu, ale osiąga on bardzo dobre wyniki przy redukcji tkanki tłuszczowej. Nie spowoduje on znacznego spadku ogólnej wagi ciała, ponieważ jednocześnie przyczynia się do budowy masy mięśniowej. Dzieje się tak, ponieważ CLA zwiększa metabolizm organizmu.

Stosowanie stężonego kwasu linolowego powinno się ograniczać do 3 gramów dziennie, najlepiej przyjmować go w wygodnych do spożywania kapsułkach. Jeśli jednak przyjmuje go osoba o wrażliwym żołądku, może niestety powodować niestrawności lub biegunki.

Tanie i skuteczne CLA http://suple-activlab.pl/product/activlab-cla-green-tea/ - wypróbowane :-)

12:21, bajda.marek
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 17 stycznia 2013

Jeśli masz zamiar wytrenować swoje ciało to bardzo dobrym rozwiązaniem będzie poproszenie o pomoc odpowiednich trenerów lub znajomych uczęszczających na siłownię. Nie zaszkodzi to, a na pewno uzyskamy wiele wspaniałych porad i wskazówek, które usprawnią naszą pracę od samego początku. Odżywki mogą pomóc nam uskutecznić nasz trening. Odżywki trzeba odpowiednio dobrać do naszej diety oraz ćwiczeń. Pomoże nam w dobraniu dietetyk, lub osoba, która zna się na odżywkach. Wtedy będziesz miał pewność, że trafisz na dobre odżywki i przyniosą one zamierzone efekty oraz sprawią, że będziesz z nich niezwykle zadowolony. Jeśli będziemy solidnie trenować to wtedy uzyskamy najlepsze efekty czyli dodatkową masę mięśniową oraz wspaniałą rzeźbę. Z czasem nasze efekty zaczną podziwiać nasi znajomi. Kolejną rzeczą, którą możemy zrobić na siłowni to spalić tłuszcz, który jest nam zbędny. Również odżywki mogą się przyczynić do spalenia naszego tłuszczu. Wystarczy tylko odpowiednie dobrać i zabrać się za pracę na siłowni.

 

Szeroka oferta odżywek i suplementów które wspomogą budowę pięknej sylwetki w sklepie Active-Body.pl

 
1 , 2